Harmonogram spotkań
Gmina Czarna
25 sierpnia 2022 r., godz.: 10:00 - 13:00
37-125 Czarna 795 (sala w Ośrodku Kultury w Czarnej)
Gmina Kamień
25 sierpnia 2022 r., godz.: 14:00 - 17:00
36-053 Kamień 301 (sala w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekrealicji w Kamieniu)
Gmina Sokołów Małopolski
26 sierpnia 2022 r., godz.: 10:00 - 13:00
36-050 Sokołów Małopolski, ul. Rzeszowska 29 (sala w Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim)
Gmina Głogów Małopolski
26 sierpnia 2022 r., godz.: 14:00 - 17:00
36-060 Głogów Małopolski ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 12 (sala w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówie Małopolskim)
Gmina Trzebownisko
1 września 2022 r., godz.: 15:30 - 18:30
36-001 Trzebownisko 976 (sala posiedzeń Urzędu Gminy Trzebownisko)
Gmina Krasne
2 września 2022 r., godz.: 10:00 - 13:00
36-007 Krasne 743 (sala w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Krasnem)
Gmina Sokołów Małopolski
3 października 2022 r., godz.: 09:00 - 13:00
36-050 Sokołów Małopolski, ul. Rzeszowska 29 (sala w Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim)
Ankiety
Szanowni Państwo!
W celu zapewnienia dalszego postępu prac nad przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023–2027 pragniemy zachęcić Państwa do wyrażenia opinii w zakresie potrzeb oraz potencjału na obszarze LSR.
Ankieta powinna zostać wypełniona przez osobę/podmiot, którzy mają miejsce zamieszkania/siedzibę na obszarze objętym LSR.
Mamy nadzieję, że będąc aktywnymi mieszkańcami lub przedstawicielami organizacji pozarządowych/lokalnych środowisk gospodarczych/instytucji publicznych lub innych, podzielicie się Państwo swoimi propozycjami, na których bardzo nam zależy. Na ich podstawie wyciągniemy wnioski na nową perspektywę 2023-2027.
Ankietę można składać bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA”, ul. Rzeszowska 29A, 36-050 Sokołów Młp. lub przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wypełnić online. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z biurem LGD – tel. (17) 771-00-05 lub 535 579 744.
Z góry dziękujemy za pomoc!
Plik z ankietą do pobrania (pdf)
Plan włączenia społeczności
Przygotowanie Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania ,,EUROGALICJA”na lata 2023-2027 będzie opierało się na aktywnym udziale społeczności lokalnej z terenu gmin: Czarna, Głogów Małopolski, Kamień, Krasne, Trzebownisko i Sokołów Małopolski. W celu zachęcenia lokalnej społeczności do włączenia się w proces tworzenia LSR zostaną podjęte działania informujące mające na celu dotarcie do jak największej liczby mieszkańców i podmiotów działających na terenie objętym przyszłą LSR. Będą to: informacje zamieszczane na stronie internetowej i portalu społecznościowym LGD, rozesłanie newslettera, rozmieszczenie plakatów i ulotek, rozesłanie wiadomości mailowych do członków, urzędów, stowarzyszeń i innych podmiotów z terenu LSR. Głównym źródłem informacji na temat tworzenia nowej LSR będzie strona internetowa LGD EUROGALICJA, na której zostanie dodana zakładka dotycząca tworzenia nowej LSR zawierająca plan włączenia społeczności lokalnej w przygotowanie LSR, aktualny harmonogram oraz bieżące informacje na temat prac nad LSR.
Głównym działaniem mającym na celu włączenie lokalnej społeczności w proces tworzenia LSR będą spotkania informacyjne. Planuje się zorganizowanie co najmniej siedmiu spotkań informacyjnych: po jednym na terenie każdej z gmin obszaru LSR oraz jednego spotkania podsumowującego na terenie Gminy Sokołów Małopolski. O terminach i miejscach spotkań lokalna społeczność będzie poinformowana z odpowiednim wyprzedzeniem za pomocą plakatów rozwieszonych na terenie objętym przyszłą LSR, ulotek, które zostaną wyłożone w Urzędach Gmin, szkołach, sklepach i innych instytucjach często odwiedzanych. Ponadto zostaną wysłane informacje mailowe do członków LGD, urzędów Gmin, instytucji kultury, GOPS-ów, stowarzyszeń i innych organizacji działających na terenie LGD. Głównym źródłem informacji na temat spotkań konsultacyjnych będzie strona internetowa LGD EUROGALICJA.
Celem spotkań informacyjno-konsultacyjnych będzie zebranie opinii lokalnej społeczności na temat potrzeb rozwojowych i potencjału danego obszaru oraz opracowanie celów strategii, w tym wymiernych celów końcowych dotyczących rezultatów oraz odnośnych planowanych działań. Podczas spotkań zostanie przeprowadzona analiza mocnych i słabych stron danego obszaru, szans i zagrożeń (analiza SWOT), zostaną zebrane informacje do określenia celów ogólnych, szczegółowych oraz przedsięwzięć, zdiagnozowania grup docelowych i podlegających wykluczeniu (grup defaworyzowanych). Wynikiem przeprowadzonej analizy będą wnioski wypracowane przez uczestników spotkań, które będą miały decydujący wpływ na ostateczny kształt LSR. Spotkania konsultacyjne będą prowadzili pracownicy biura LGD, którzy poinformują uczestników o głównych zagadnieniach, na które powinien być ukierunkowany proces tworzenia LSR, czyli: innowacyjność, cyfryzacja, środowisko i klimat, zmiany demograficzne oraz partnerstwo w realizacji LSR. W celu jak najszerszego uwzględnienia wymienionych wyżej zagadnień prowadzący spotkania przekaże uczestnikom informacje na temat ich znaczenia.
Kolejnym narzędziem wykorzystywanym w procesie konsultacji z lokalną społecznością będą badania ankietowe, które będą miały na celu poznanie opinii i potrzeb mieszkańców obszaru LGD. Ankieta służyć będzie identyfikacji preferowanych kierunków i celów rozwoju, identyfikacji grup docelowych i defaworyzowanych oraz pomysłów na projekty i działania. Ankiety będzie można wypełniać: podczas spotkań konsultacyjnych, w biurze stowarzyszenia oraz poprzez stronę internetową.
Przez cały okres tworzenia LSR w biurze LGD będzie funkcjonował punkt konsultacyjny obsługiwany przez pracowników biura.
Wszystkie informacje zebrane poprzez powyższe działania będą uwzględnione w procesie tworzenia LSR oraz będą mieć decydujący wpływ na ostateczny kształt LSR.
W celu koordynacji całości prac związanych z tworzeniem LSR oraz dokonania analizy materiału i wniosków płynących ze spotkań gminnych, badań ankietowych, funkcjonowania punktu konsultacyjnego itp. zostanie utworzony zespół roboczy do opracowania LSR składający się z przedstawicieli lokalnej społeczności i pracowników biura LGD.
Bezpośrednią kontrolę nad tworzeniem nowej lokalnej strategii rozwoju będzie miał Zarząd Stowarzyszenia, który będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem prac.
Przygotowana wstępna wersja LSR zawierająca główne kierunki i cele wypracowane przez zespół roboczy zostanie poddana konsultacjom społecznym. Informacja o konsultacjach projektu strategii oraz formularz zgłaszania uwag zostanie zamieszczony na stronie internetowej Stowarzyszenia.
Końcowym elementem będzie analiza zgłoszonych uwag w ramach konsultacji projektu oraz ewentualne uwzględnienie ich w LSR. Ponadto projekt LSR zostanie przedstawiony na Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia, które podejmie decyzję o ostatecznej formie LSR, które zostanie złożona w ramach konkursu.
Przygotowanie Lokalnej Strategii Rozwoju będzie współfinansowane ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Konsultacje w biurze lgd
Wszystkie osoby zainteresowane powstawaniem nowej Lokalnej Strategi Rozwoju zapraszamy w poniższych terminach do biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "EUROGALICJA":
poniedziałek: od 8:00 - 11:00
wtorek: od 12:30 - 15:30
środa: od 8:00 - 11:00
czwartek: 11:00 - 14:00
piątek: 8:00 - 11:00
W podanych terminach będzie można porozmawiać z pracownikami biura o kierunkach rozwoju obszaru LSR oraz przedłożyć swoje propozycje.
Zgłoś swój pomysł
Szanowni Państwo!
W celu postępu prac nad przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023–2027 pragniemy zachęcić Państwa do przedstawienia propozycji projektów do realizacji na obszarze LSR.
Karta pomysłu powinna zostać wypełniona przez osobę/podmiot, który ma miejsce zamieszkania/siedzibę na obszarze objętym LSR.
Gminy wchodzące w skład obszaru LSR: Gmina Czarna, Miasto i Gmina Głogów Małopolski, Gmina Kamień, Gmina Krasne, Miasto i Gmina Sokołów Małopolski, Gmina Trzebownisko.
Karty pomysłu można składać w biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA”, ul. Rzeszowska 29A, 36-050 Sokołów Młp., przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
W razie wątpliwości prosimy o kontakt z biurem LGD – tel. (17) 771-00-05 lub 535 579 744.
Z góry dziękujemy za pomoc!